Makina Kırılması Sigortası

Makine Kırılması Sigortası ile işletmenizdeki tüm üretim ve yardımcı makineleriniz (tekstil, metal, deri, ahşap, plastik, gıda, baskı ve ambalaj vb. makineleri) montaj ve tecrübe devreleri tamamlandıktan ve tam çalışır hale geçtikten sonra teminat altına alınmaktadır.
Makine Kırılması Sigortası'nın, ani ve beklenmedik sebeplerle ortaya çıkmak kaydıyla, otomatik olarak teminat altına aldığı başlıca riskler şunlardıİ
İşletme kazaları
İmalat, montaj, işçilik kusurları
Yağlama kusurları
Elektrik enerjisinden kaynaklanan hasarlar (voltaj dalgalanmaları, kısa devre/alevsiz yangın, yıldırımın dolaylı etkileri)
Fırtına
Tıkanma, yabancı maddelerin girmesi
İşletme personelinin veya üçüncü şahısların ihmali, kusuru, hatası, dikkatsiFiziki infilak
Makinelerin temel ve kaidelerinde meydana gelebilecek hasarlar
Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, terör
Hasar neticesinde gerekli fazla mesai ve seri nakliye masrafları
Müteharrik iş makineleri (ekskavatör, dozer, loader, vinç, forklift, vb.) için geniş kasko (yangın, deprem, sel, toprak çökmesi, kaya düşmesi, çarpma, çarpışma, devrilme, ayrıca talep edilmesi halinde ek olarak hırsızlık)

Makine Kırılması Sigortası'nda sigortaya esas olan kıymet, makinelerin yeniye göre ikame bedelleridir. Zira bu sigorta kapsamında meydana gelen hasarlar büyük çoğunlukla kısmi hasarlardır ve arızalanan parça yerine yenisi takıldığından hasar ödemesi de bu yeni parça bedeli üzerinden yapılır. Makine Kırılması Sigortası yapılan sabit makineler için ayrıca Yangın Sigortası yaptırılması da uygun olacaktır.
Bu sitenin içeriğinin kaynak gösterilmeden kopyalanması ve yeniden dağıtılması yasaktır.
Bu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan Ekrem Coşkun Sigortacılık sorumlu tutulamaz.
© Ekrem Coşkun Sigortacılık Tüm Hakları Saklıdır
DATMEDYA